Dovolená v Egyptě

Dovolená v Egyptě

Hurghada 

 Největší egyptské turistické centrum Hurghada v Egyptě. Oblibu si získala pro dlouhé písčité pláže, blízkost atraktivních korálových útesů a polohu v rozumné vzdálenosti od Káhiry či Luxoru.  Hurghada arabsky Al-Gurdaga, je poměrně mladé přímořské letovisko na pobřeží Rudého moře ležící asi 450 km jižně od hlavního města Egypta Káhiry.

Výlety v Hurghadě

 

Káhira

Pyramidy jsou jedním ze sedmi divů světa. Vedle nich budete cítit historii, je to nezapomenutelný zážitek. Samozřejmě prohlédnete si vše hodně z blízka. V Gíze se nacházejí tři hlavní pyramidy. Největší z nich je Velká pyramida neboli Cheopsova pyramida, dále pak o něco menší Rachefova pyramida a nejmenší Menkaureova pyramida.

 

pyramidy v Egyptě

Ostrov Giftun – Orange bay

Ostrovy Giftun jsou dva ostrovy v Rudém moři poblíž egyptské Hurghady. Big Giftun se nachází dále na západ. a blíže k Hurghadě. Malý Giftun je dále na východ. 

Ostrov Giftun – Paradise

Kouzelný národní park Giftun Islands je často navštěvovaným místem. Na ostrovech se nacházejí nádherné písečné pláže s křišťálově čistou vodou. 

Ostrov Giftun – Paradise

Internet v Egyptě? Je lepší datová SIM nebo WiFi na hotelu?

Letíte na dovolenou do Egypta a chcete zůstat ve spojení? Spoléhat se na Wi-Fi v hotelu nemusí být vždy dobrým řešením – některé hotely mají Wi-Fi jen ve společných prostorách, případně je připojení za poplatek. Egypt není v Evropské unii, využívat zde mobilní data českého operátora se nedoporučuje a může to být nepříjemným překvapením po návratu z dovolené.

Mnoho resortů poskytuje Wi-Fi připojení ve společenských prostorách a některé mají Wi-Fi připojení i na pokojích.

V Egyptě fungují 4 hlavní operátoři – Vodafone, Etisalat, Orange a WE. Jejich SIM karty zakoupíte na letišti (což nedoporučujeme), v resortech i kamenných prodejnách.

Při nákupu sim karty budete potřebovat pas a místo pobytu.

Tip:

Všichni operátoři blokují volání pomocí internetu přes Skype a WhatsApp. Pokud chcete takto volat, budete si muset zřídit VPN připojení – připojení přes virtuální IP adresu, která „skryje“ vaši skutečnou lokaci.

Pokud Vám po vsunutí karty mobilní data nefungují tak nezoufejte. Někdy to trvá i několik hodin, případně se doporučuje telefon vypnout a zapnout a případně přepnout telefon na 3G síť.

Napsat komentář