Aerolinky Austrian Airlines

Austrian Airlines je největším rakouským dopravcem a létá přibližně do 130 destinací, zvláště hustá síť je ve střední a východní Evropě s 35 destinacemi. Letecká společnost je součástí skupiny Lufthansa a členem Star Alliance.

Austrian Airlines
Austrian Airlines

Austrian Airlines nabízí především výhodné transferové letenky, například z Prahy do USA přes Vídeň.

Bezplatný zavazadlový limit

Bezplatný zavazadlový limit zahrnuje zavazadla, která můžete odbavit bez dalších poplatků. Velikost, hmotnost a počet povolených zavazadel zdarma závisí na tarifu, který jste si rezervovali, trase letu a statusu vašeho věrnostního programu. Informace o bezplatném zavazadlovém limitu najdete také na letence nebo v potvrzení rezervace.

Dovolené rozměry a hmotnost

K měření je povoleno jedno zavazadlo

 • mají maximální velikost 158 cm (výška + šířka + délka)
 • a váží maximálně 23 kg nebo 32 kg v Business Class.

Větší, těžší nebo dodatečná zavazadla jsou přepravována jako nadměrná zavazadla. To platí pro všechny pravidelné lety provozované Austrian Airlines. Vezměte prosím na vědomí, že na prázdninové lety společnosti Austrian Holidays platí jiná pravidla

Příruční zavazadlo

Hmotnost a rozměry vašeho příručního zavazadla jsou kontrolovány na letišti a v případě potřeby budou odbaveny. Pokud překročíte svůj bezplatný zavazadlový limit, budou vám účtovány dodatečné poplatky. Vezměte prosím na vědomí, že tyto poplatky jsou vyšší než běžné check-in.

Alternativně můžete místo příručního zavazadla nosit také skládací tašku na oděvy o rozměrech 57 x 54 x 15 cm.

Vezměte prosím na vědomí, že na některých letech musí být vaše příruční zavazadlo uloženo v nákladovém prostoru kvůli typu letadla.

Osobní věci

Kromě příručního zavazadla si s sebou můžete do kabiny vzít také jeden další osobní předmět o maximální velikosti 40 x 30 x 10 cm. Může to být například kabelka, cestovní taška nebo taška na notebook.

Doporučujeme zde uschovat osobní doklady, léky a cennosti pro případ, že by vaše příruční zavazadlo muselo být přepravováno v nákladovém prostoru.

100 mililitrové nádoby

Tekutiny můžete převážet v příručním zavazadle v nádobách o objemu až 100 mililitrů, které jsou zabaleny v průhledném, opakovaně použitelném litrovém plastovém sáčku (např. „sáček na zip“).

 • Vezměte prosím na vědomí, že platí vytištěné maximální množství náplně, nikoli skutečný obsah.
 • Na osobu si můžete vzít pouze jednu igelitovou tašku.
 • Kapaliny zahrnují pasty, pleťové vody, směsi kapalin a pevných látek, jakož i obsah tlakových nádob, jako jsou zubní pasty, gely na vlasy, nápoje, polévky, sirupy, parfémy, pěny na holení a další předměty s podobnou konzistencí, stejně jako spreje, aerosoly a gely.

Lehká elektronická zařízení o hmotnosti do jednoho kilogramu mohou zůstat zapnutá na palubě během celého letu, a to i během vzletu a přistání.

Tato zařízení můžete používat na palubě

 

Jedná se například o následující zařízení a funkce:

 • Chytré telefony
 • Tabletky
 • E-čtečky a další přenosná ruční zařízení
 • Hudební vybavení
 • Přenosné herní konzole
 • Funkce Bluetooth

Výhodné letenky Austrian Airlines 

Výhodné letenky