Qatar Airways

Letecká společnost Qatar Airways

Qatar Airways je hrdá na to, že je jednou z nejmladších globálních leteckých společností létající do všech šesti kontinentů, a díky reakci našich zákazníků na naše nabídky jsme i nejrychleji rostoucí leteckou společností na světě. Každý den propojujeme více než 160 destinací na světě .

Qatar Airways

Qatar Airways provozují jednu z nejnovějších flotil na světě včetně nejmodernějších letadel Boeing 787 Dreamliner, Airbus A350 či Airbus A380.

Qatar Airways využijete především pro cesty do celé Asie, Austrálie a Afriky, ale i do Jižní Ameriky. Qatar Airways létají ze svého uzlu v Dauhá do celé Evropy, včetně dobře dostupných letišť pro české cestovatele – Prahy, Berlína, Mnichova, Vídně, Budapešti.

Povolená hmotnost zavazadel

Povolená hmotnost zavazadel se může lišit v závislosti na letu a třídě kabiny; prostudujte si prosím přesné podmínky přepravy zavazadel, která jsou uvedeny na Vaší letence.

Bezpečnostní kontrola osobních elektronických zařízení (Velká Británie a USA)

Cestující na letech Qatar Airways směřujících do Velké Británie a USA s odletem nebo tranzitem z mezinárodního letiště Hamad s osobními elektronickými zařízeními musí dodržovat následující pokyny.

Lety směřující do Velké Británie

  • Během bezpečnostní kontroly prováděné u nástupní brány vás může bezpečnostní personál požádat, abyste zapnuli osobní elektronická zařízení, která jsou větší než mobilní telefon, včetně tabletů, elektronických čteček knih a notebooků.
  • Zajistěte, aby vaše elektronická zařízení měla dostatečnou kapacitu baterie pro zapnutí, aby bylo možné prokázat jejich funkčnost.  
  • Zařízení bez jakékoli energie budou umístěna na bezpečném místě v letadle, ke kterému nelze získat přístup, a vrácena v cílové destinaci.
  • Pokud je již zabezpečeno více než šest osobních elektronických zařízení, budete muset zařízení odbavit v příručním zavazadle, které bude uloženo v nákladním prostoru letadla.
  • Pokud nemůžete odbavit příruční zavazadlo s vaším zařízením nebo nemáte příruční zavazadlo, bude muset být vaše zařízení uloženo na Ztráty a Nálezy. Poté budete požádáni o podání reklamace na webových stránkách letecké společnosti a vyzvednutí zboží na letišti při návratu.

Lety směřující do USA

  • Všechna osobní elektronická zařízení přepravovaná na palubě všech letů z Dauhá směřujících do USA s okamžitou platností podléhají zvýšené bezpečnostní kontrole.
  • Zajistěte, aby vaše elektronická zařízení měla dostatečnou kapacitu baterie pro zapnutí, aby bylo možné prokázat jejich funkčnost.  
  • Pokuste se zabalit všechna osobní elektronická zařízení, která nemáte v úmyslu používat za letu, do odbaveného zavazadla.

Nastávající maminky

Z důvodu prevence zbytečného rizika pro matku a dítě doporučujeme všem těhotným ženám, aby se ještě před rezervací letenky obrátily na svého ošetřujícího lékaře s dotazem o své způsobilosti absolvovat zamýšlenou trasu.

V závislosti na pokročilosti a okolnostech vašeho těhotenství můžete být před odletem požádána o určitá lékařská potvrzení. Z důvodu bezpečnosti vaší a vašeho dítěte společnost Qatar Airways nepřijme na palubu ženy od 36. týdne těhotenství.

Cestujte se svou rodinou pohodlně

Jakmile vstoupíte na palubu, vzrušení z cestování doplníme balíčkem interaktivních zážitků pro vaše děti. Tyto tvořivé a vzdělávací sady zahrnují pastelky, samolepky a knihu plnou nejrůznějších aktivit, hádanek, zábavných informací a omalovánek. 

Pokud cestujete s dítětem do 2 let, nabízíme zábavnou hračku na spaní Ella z jemného plyše s oční maskou, aby u dítěte vyvolala relaxační spánek, a knížku z hebkého plyše. 

*Balíčky s aktivitami se liší podle délky letu. 

Když je čas k jídlu, mohou se vaše děti těšit na krabičku plnou čerstvého, chutného a výživného jídla, ovocný džus a zábavné překvapení. Naše jídelní balíčky jsou vhodné pro všechny věkové skupiny a obsahují oblíbené hry a postavičky od firmy Hasbro. 

Nejlepší na tom je, že si vaši nejmenší mohou krabici od jídla nechat a vzít domů jako zábavnou vzpomínku na tuto cestu. 

* Objednejte prosím jídlo pro své dítě předem při rezervaci letenky. 

Cestování-děti do 2 let

*Qatar Airways nabízí koše pro malé děti ve věku do 2 let. V případě zájmu o sedadlo s dětskou postýlkou kontaktuje nejbližší pobočku Qatar Airways. Dovolujeme si vás upozornit, že maximální hmotnost dítěte by neměla přesáhnout 11 kg a dítě nesmí být starší 24 měsíců. Dítě do 2 let by se také mělo do postýlky pohodlně vejít.

*Dětské postýlky nejsou dostupné v kabině First Class letadel Airbus 380.  Pokud chcete ověřit dostupnost sedadel s koši pro malé děti do 2 let v konkrétním spoji a konkrétní kabině, kontaktujte prosím nejbližší pobočku Qatar Airways.   

Výhodné letenky

Výhodné letenky Qatar Airways