KLM

Letecká společnost KLM

 

KLM jsou nejstarší stále fungující leteckou společností na světě (od roku 1919) a spolu s Air France tvoří jednu aerolinii. Své sídlo má KLM v Amsterdamu

 

Limity pro příruční zavazadla

V Economy Class si můžete vždy přinést:

 • 1 kus příručního zavazadla o maximální velikosti 55 x 35 x 25 cm včetně držadel a koleček;
 • 1 příslušenství (například malá kabelka nebo brašna na notebook) o maximální velikosti 40 x 30 x 15 cm.

Vaše příruční zavazadlo může mít kombinovanou hmotnost až 12 kg.

V prémiové třídě Comfort si můžete vždy vzít:

 • 2 kusy příručních zavazadel, každé o rozměrech 55 x 35 x 25 cm včetně držadel a koleček;
 • 1 příslušenství (například malá kabelka nebo brašna na notebook) o maximální velikosti 40 x 30 x 15 cm.

Vaše příruční zavazadlo může mít kombinovanou hmotnost až 18 kg.

V Business Class si můžete vždy přinést:

 • 2 kusy příručních zavazadel, každé o rozměrech 55 x 35 x 25 cm včetně držadel a koleček;
 • 1 příslušenství (například malá kabelka nebo brašna na notebook) o maximální velikosti 40 x 30 x 15 cm.

Vaše příruční zavazadlo může mít kombinovanou hmotnost až 18 kg.

Najdi letenku

Příruční zavazadla pro kojence

Počet zavazadel, která si můžete vzít na palubu svého letu pro své děti, se liší pouze v případě, že vaše děti nemají vlastní sedadla. V případě, že cestují na vašem klíně, můžete si vzít 1 položku o maximálním rozměru 55 x 35 x 25 cm a hmotnosti až 12 kg.

Limity pro odbavená zavazadla

Počet odbavených zavazadel, která si můžete vzít s sebou při cestování v Economy Class, závisí na několika podrobnostech, jako je destinace a typ letenky. Kromě toho si můžete vždy zakoupit další zavazadla, během nebo po rezervaci. Vždy nabízíme následující zavazadlový limit pro každý typ letenky.

 • Lehká letenka: žádné odbavené zavazadlo v ceně.
 • Standardní nebo Flex letenka: 1 kus odbaveného zavazadla do 158 cm (délka + šířka + výška) včetně držadel a koleček a s maximální hmotností 23 kg.

Na některých trasách si můžete k běžnému limitu vzít 1 odbavené zavazadlo navíc.

Při letu Premium Comfort Class si můžete vzít s sebou 2 kusy odbavených zavazadel. Každá taška může mít délku až 158 cm (délka + šířka + výška) včetně držadel a koleček, s maximální hmotností 23 kg.

Při letu v Business Class si můžete vzít 2 kusy odbavených zavazadel. Každá taška může mít délku až 158 cm (délka + šířka + výška) včetně držadel a koleček, s maximální hmotností 32 kg.

Počet odbavených zavazadel, které si můžete vzít pro své děti, závisí na typu jejich jízdenky a na tom, zda mají vlastní sedadlo.

 • Zarezervovali jste si místo pro své dítě? Můžete si přinést počet odbavených zavazadel, který je zahrnut v typu jízdenky, který jste zvolili.
 • Cestuje vaše dítě na vašem klíně? Pokud jste si rezervovali typ letenky, která zahrnuje odbavené zavazadlo, můžete si s sebou vzít 1 kus o hmotnosti 10 kg pro své dítě.

Zavazadla nepravidelných rozměrů nebo zabalená zavazadla

Upozorňujeme, že bohužel budeme muset vaše zavazadlo odmítnout, pokud by obal nebo tvar mohl způsobit poškození nebo zablokovat systém manipulace se zavazadly. To zahrnuje zavazadla ve tvaru koule a zavazadla balená s potravinovou fólií, která je určena pro balení potravin. Profesionální zapečetění je povoleno, pokud nevede k nezvládnutelným zavazadlům.

Nadměrná  zavazadla

Chcete si s sebou vzít více odbavených zavazadel, než bylo původně plánováno?

Vy se rozhodnete, kolik kilogramů zapsaného zavazadla chcete přinést. Po rezervaci letenky si stále můžete zakoupit další položky odbaveného zavazadla (až 23 kg za kus) prostřednictvím služby Moje cesta. Při nákupu nejméně 24 hodin před odjezdem zaplatíte:

 • mezi 20 EUR a 70 EUR na letech v rámci Evropy;
 • mezi 30 EUR a 240 EUR na mezikontinentálních letech.

Chcete si zakoupit další odbavené zavazadlo do 24 hodin před odletem? Stále si ji můžete zařídit online prostřednictvím služby Moje cesta, ale nyní budete muset zaplatit poplatek za nadváhu zavazadel.

Jste členem programu Flying Blue?

Jako Flying Blue Explorer obdržíte slevu až 10 EUR na první další kus odbaveného zavazadla, pokud si jej zakoupíte nejméně 24 hodin před odletem. Pokud jste členem programu Flying Blue Silver, Gold nebo Platinum, můžete si vždy vzít 1 kus odbaveného zavazadla navíc. Upozorňujeme, že to platí pouze v případě, že cestujete v Economy Class a váš let je provozován společností KLM nebo Air France.

Poplatek za nadlimitní zavazadla

Před odjezdem na letiště se ujistěte, že vaše zavazadla splňují požadavky, abyste se vyhnuli nevítaným překvapením. Pokud jste si zabalili o něco více, než jste očekávali, a ukáže se, že vaše zavazadla jsou těžší nebo větší, než je povoleno, budeme muset účtovat poplatek navíc:

 • mezi 70 EUR a 200 EUR na letech v rámci Evropy;
 • mezi 75 EUR a 300 EUR na mezikontinentálních letech.

Maximální hmotnost a rozměry nadměrného zavazadla jsou 32 kg a 300 cm (délka + šířka + výška).

Zavazadla k přepravě jako náklad

Níže uvedené položky bohužel nemůžeme přepravovat. Obraťte se na přepravní společnost třetí strany, která vám pomůže s přepravou.

 • Položky, které váží více než 32 kg
 • Položky větší než 300 cm (délka + šířka + výška)
 • Více než 10 kusů odbavených zavazadel na cestujícího
 • Křehká zavazadla

Zpožděná nebo ztracená zavazadla

Uvědomujeme si, že není vítaným překvapením, když po příletu zjistíme, že vaše zavazadlo chybí v zavazadlovém pásu.  

Nahlásit zpožděné zavazadlo

Nemůžete po příjezdu najít tašku? Vždy to nahlaste online do 48 hodin po příjezdu. Chybějící zavazadla můžete také nahlásit u zavazadlové přepážky před odjezdem z letiště. Po vytvoření zprávy vždy obdržíte tzv. Property Irregularity Report (PIR) s referenčním číslem souboru. S tímto číslem můžete sledovat stav svého hlášení. Jakmile bude vaše zavazadlo nalezeno, budeme vás kontaktovat, abychom zajistili doručení. Doporučujeme vám, abyste si zavazadlový lístek uložili, dokud neobdržíte všechny své věci.

Výhodné letenky KLM

Najdi letenku