LOT

Letecká společnost  LOT

LOT Polish Airlines je letecká společnost, která je nejlepší volbou pro cestování do a z Polska a také po celé Evropě, do Číny a Severní Ameriky.

LOT

Cestovní komfort

 Mezikontinentální lety jsou provozovány Boeingem 787 Dreamliner, nejmodernějším letadlem na světě.

Všechna sedadla v našich Dreamlinerech jsou vybavena elektrickou zásuvkou, USB portem a individuálním systémem palubní zábavy. Letadla mají LED osvětlení a stmívatelná okna, aby se minimalizovala jet-lag. Komfort cestujících na dálkových trasách zajišťuje pohodlné polohovatelné sedadlo s 43 cm širokou základnou sedadel, nastavitelnou opěrkou hlavy na každém sedadle a bezplatnou přikrývkou a polštářem.

Zábava za letu

Na dálkových letech si můžete vychutnat komplexní výběr palubní zábavy včetně více než 100 filmů a televizních seriálů (také těch, které jsou inspirovány zeměmi, kde létáme), stejně jako koncerty, zábavné pořady a hry.

Chutné menu v LOT Economy Class

Našim cestujícím v ekonomické třídě jsou nabízeny chutné a vynikající pokrmy. Vždy je pro Vás připraveno teplé jídlo, které si můžete vybrat ze dvou možností v nabídce. Na letech do Asie můžete také ochutnat pokrmy inspirované místní kuchyní. Před přistáním vám bude podáno další jídlo, které se skládá z teplého jídla nebo občerstvení, v závislosti na délce letu.

Po celou dobu letu nabízíme také nápoje zdarma: kávu, čaj, vodu, šumivé nápoje a ovocné šťávy, stejně jako bílé a červené víno a pivo. Na letech do/z Japonska naše nabídka navíc zahrnuje švestkové víno.

Zavazadla na krátkých letech

  • Příruční zavazadla se musí vejít do přihrádky nad hlavou na palubě nebo pod sedadlo spolujezdce vpředu.
  • Rozměry každého zavazadla byneměly překročit 55 cm výšky, 40 cm šířky a 23 cm hloubky.
  • Pokud vaše příruční zavazadlo překročí povolený limit, budou vám účtovány dodatečné poplatky.

Kromě toho, v ceně letenky, si můžete vzít jednu z následujících položek jako příruční zavazadlo:

  • kabelka/pánská taška nebo malý batoh nebo sáček/ledvinka (max. 2 kg, rozměry 40 cm x 35 cm x 12 cm),
  • notebook,
  • deštník,
  • malý fotoaparát nebo dalekohled.

Kromě jednoho z výše uvedených je povoleno užívat:

  • pro osoby cestující s dětmi – skládací kočárek nebo kočárek a dětská výživa,
  • pro osoby se zdravotním postižením – invalidní vozík (bude vložen do zavazadlového prostoru před nástupem do letadla a vrácen po přistání), berle nebo jiné zdravotnické vybavení pro osobní potřebu.

Problémy se zavazadly

Pokud máte nějaké problémy se svým zavazadlem, pakpředtím, než opustíte oblast výdeje zavazadel, kontaktujte naši kancelář LOST & FOUND a odešlete formální hlášení.

Poškozené zavazadlo (poškození kufru/tašky, poškozený obsah, položky chybějící v obsahu)

Pokud po příletu zjistíte, že vaše zavazadlo bylo poškozeno, okamžitě to nahlaste a vyplňte oficiální zprávu o poškození. Poté obdržíte oficiální potvrzení o jeho přijetí spolu s referenčním číslem (zprávu si uschovejte, dokud nebude záležitost vyřešena).

Pokud škodu nenahlásíte po příletu na letišti a nevyzvedne si zavazadlo, můžete nás o tom písemně informovat do sedmi (7) dnů od vyzvednutí zavazadla. Poté však musíte předložit důkaz o tom, že ke škodě došlo v době, kdy byla zavazadla v péči dotčené letecké společnosti.

PLL LOT S.A. nenese žádnou odpovědnost za jakékoli škody na estetických vlastnostech zavazadla, které vzniknou při jeho obvyklém používání, tj. škrábance, odřeniny nebo promáčknutí; Letecká společnost rovněž nenese žádnou odpovědnost za škody vzniklé přetížením a přebalením, prasknutím švů nebo zlomenými zuby zipu. Kromě toho letecká společnost nenese žádnou odpovědnost za škody vzniklé v důsledku jednání prováděného v souladu s předpisy a požadavky státních orgánů, včetně bezpečnosti, a/nebo nedodržení výše uvedených zákonů a požadavků cestujícími.

Zpožděné zavazadlo (chybějící zavazadlo při příletu)

Pokud při příletu nevidíte své zavazadlo na karuselu, neprodleně tuto skutečnost nahlaste a vyplňte Hlášení o nepravidelnosti majetku (PIR). Poté obdržíte oficiální potvrzení PIR spolu s referenčním číslem (např. WAWLO0123). Tento dokument si uschovejte, dokud nebude vaše stížnost vyřešena.

Výhodné letenky LOT

Výhodné letenky