Lufthansa

Letecká společnost Lufthansa

Lufthansa je tradiční a jedna z největších evropských aerolinek. Pro svoje potřeby využívá dvě hlavní základny ve Frankfurtu a Mnichově s širokou nabídkou destinací do celého světa.

Lufthansa

zavazadla zdarma v Lufthansa

Bezplatný zavazadlový limit si můžete ověřit v několika krocích pomocí  kalkulátoru zavazadel – na základě trasy, cestovní třídy a tarifu. Najdete zde také ceny a rozměry pro přepravu volitelných zavazadel. Váš povolený bezplatný zavazadlový limit je také uveden na letence / dokladu o cestujícím.

Odbavení zavazadel pro navazující lety

Pokud jste si rezervovali navazující let, ve většině případů mohou být vaše zavazadla odbavena až do cílové destinace. To znamená, že vaše zavazadla budou automaticky přepravena na cílové letiště, aniž byste museli cokoli dělat při přestupu na jiný let.

Zavazadla nelze odbavit, pokud:

  • v místě transferu dojde ke změně letiště,
  • existují provozní a místní omezení,
  • Pokud celní předpisy tranzitní země vyžadují, abyste si zavazadla vyzvedli sami z výdeje zavazadel, projděte je celními orgány a poté je znovu odbavte.

Přeprava zvířat v letadle

Svého psa nebo kočku si můžete vzít s sebou na lety společnosti Lufthansa. Před rezervací letu se svým domácím mazlíčkem si prosím pozorně přečtěte následující informace.

V závislosti na druhu zvířete, jeho hmotnosti a velikosti a předpisech platných v různých zemích je přeprava možná za příplatek buď jako další příruční zavazadlo v kabině pro cestující, nebo jako nadměrná zavazadla v klimatizovaném nákladovém prostoru letadla.

Lufthansa Cargo nabízí také přepravu výše uvedených zvířat a dalších druhů jako leteckou přepravu. Zvláštní pravidla platí pro asistenční psy.

Jídlo a nápoje podle délky trasy a cestovní třídy

  • Bezplatné jídlo a občerstvení na palubě
  • Pestrý výběr teplých i studených nápojů – alkoholických i nealkoholických zdarma
  • Speciální jídla pro vegetariány, osoby s potravinovými alergiemi a příslušníky určitých náboženských vyznání
  • Kuchyně specifická pro jednotlivé země přizpůsobená regionálním chutím na mezinárodních trasách
  • Barevná, chutná a zdravá jídla speciálně pro děti

Výhodné letenky Lufthansa

Výhodné letenky