Výlet do Benátek lodí z Punto Sabbioni

Výlet do Benátek

Benátky jsou hlavní město severoitalské oblasti Benátsko. Jeho historické jádro leží na ostrovech v mělké Benátské laguně. Do Benátek se lze dostat i autem. My máme vyzkoušenou cestu lodí z poloostrova Punto Sabbioni, kde se nachází hlavní přístav.

Přístav Punto Sabbioni

Hned vedle přístavu je několik parkovišť ať placených a nebo i soukromých, které také nejsou zadarmo, ale vycházeji levněji.. Celodenní parkovné vyjde na cca 7 EURO.

Pokud jste ubytováni v Cavallinu nebo Lido di Jesolo a chcete si udělat výlet do Benátek, určitě nejezděte autem, ale můžete využít i místní hromadné autobusové dopravy. (2022 je potřeba respirátor)

Do Benátek se dostanete  lodí z přístavu, kde na Vás čekají prodejci od různých společností. Ceny jsou rozdílné.

Nám se na doporučení osvědčila společnost Nila tour. Cena za zpáteční lístek pro dospělého a starší dítě byla 10 EURO. (2022) Cesta trvá 30 minut a odjezd a příjezd je několikrát za den.

cesta do Benátek

Co vidět v Benátkách

Benátky, místní uličky mimo centrum
  • Ponte Rialto
  • Náměstí sv. Marka s Bazilikou sv. Marka.
  • Dóžecí palác
  • ostrovy Murano a Burano
  • Bazilika San Giorgio Maggiore
náměstí sv. Marka

Jak se dá v Benátkách ušetřit 

Pokud si chcete v Benátkách dát dobrou kávu a neutratit moc peněz hledejte cukrárnu s pekařství pod názvem Farini. Za espresso zaplatíte 1 €, za cappuccino 1,5 €. V Benátkách jich je několik. 

 

Pokud chcete v Benátkách levně nakoupit potraviny,  hledejte řetězec COOP. V Benátkách jich je asi 10 a najdete v nich všechno, co potřebujete.

Pokud se potřebujete napít tak můžete využít i fontánky a pítka v ulicích. Voda v nich je pitná. Stačí jen doplnit do lahve a můžete pít. Je to zadarmo.

Ušetřit můžete i za návštěvu muzea. Každou první neděli v měsíci jsou všechna státní italská muzea zdarma.

Gondola Benátky

Chcete se v Benátkách projet Gondolou ?  Lze ušetřit i zde. Moc lidí totiž neví, že je v ní místo až pro 6 osob a že cena 80 € je za celou gondolu.

Na co si dát v Benátkách pozor

Benátky
  • v Benátkách je přísně zakázáno jíst na ulici
  • nekrmte holuby!
  • zákaz koupání v kanálech a odhazování odpadků
  • je zákaz zdržovat se na mostech a bránit průchodu
Benátky

Napsat komentář