Objevte kouzlo Zanzibaru

Zanzibar: skvělá dovolená u pobřeží východní Afriky

Na Zanzibaru se můžete těšit na bělostné pláže s jemným pískem omývané průzračnými vodami Indického oceánu s možností šnorchlování a potápění u korálových útesů.

K návštěvě Zanzibaru je potřeba   cestovní pas s platností šest měsíců od vstupu na Zanzibar. Co se týče víza, vybírat si budete ze dvou možností.  Buď si koupíte vízum na letišti a nebo navštívíte Velvyslanectví Tanzánie v Berlíně.

Vízum na Zanzibar lze vyřídit až po příletu, kdy navštívíte tu správnou přepážku a tam dojde k uhrazení poplatku ve výši 50 USD.


 

Doporučujeme  :

Stone Town

Stone Town aneb „Kamenné město“ s úzkými uličkami, které i přes neúprosný zub času stále nabízí odlesk dávné slávy zanzibarského sultanátu, zajímavou architekturu a jedinečnou atmosféru.

Dominantou Kamenného města je palác nazývaný Dům zázraků, součástí je také několik katedrál, muzeum nebo třeba místní tržiště. Kromě návštěvy Kamenného města doporučujeme zajít také do Forodhani parku kousek od přístavu. V parku se každý večer připravuje jídlo pod širým nebem,  skvělý zážitek.

PRISON ISLAND

PRISON ISLAND

Tento korálový ostrůvek se nachází 5 km od pobřeží Zanzibaru na dohled z hlavního města Stonetown. Byl nejdříve používán jako vězení pro vzbouřené otroky v 60.letech 19.století.  

V současné době zde žijí želvy obrovské, vážící až 200 kilogramů a staré až 150 let, které sem byly přivezeny ze Seychel v roce 1919 a od té doby se hojně rozmnožují. Želvy můžete krmit špenátem a volně se mezi nimi pohybovat.

Ostrov je v soukromém vlastnictví a za vstup na něj se platí poplatek. Doporučujeme využít služeb místních průvodců. (ideálně ověřených a česky mluvících)

Kam na Zanzibaru ?

  • Nungwi – je letovisko na nejsevernějším cípu ostrova s nádhernou, několik kilometrů dlouhou pláží  . Jde o ideální místo k relaxační dovolené s potápěním a šnorchlováním  
  • Kendwa – roztomilé středisko ležící jižně od populárního Nungwi je známé romantickými západy slunce a na zanzibarské poměry živými večerními párty.
  • Kiwengwa – jeden z větších turistických resortů na severovýchodě Zanzibaru je poklidným místem s pohádkovými plážemi na dosah krásné tropické přírody.
  • Pingwe – kouzlo jednoho z nejhezčích letovisek východního pobřeží Zanzibaru spočívá v laguně, jež ho obklopuje ze tří stran.


 

Kdy je nejlepší období naplánovat cestu na Zanzibar ?

Nejlepší období, kdy se na Zanzibar vydat, je období od června do října, kdy panuje teplé a sušší počasí. Kratším obdobím vhodným k návštěvě je leden a únor, tyto měsíce jsou ovlivněny vyšší vlhkostí přinášenou Indickým oceánem a občasně může i zapršet.

Očkování na Zanzibar

Při cestách na Zanzibar z Evropy není potřeba žádné povinné očkování (potvrzení o platném očkování proti žluté zimnici je vyžadováno pouze od osob přijíždějících ze zemí s výskytem této nemoci). Doporučeno je na Zanzibar očkování proti žloutence typu A a B, břišnímu tyfu a choleře. Při cestách do pevninské Tanzanie je vhodná antimalarická profylaxe, případně i očkování proti žluté zimnici.

Před cestou doporučujeme ověřit si aktuální potřebu vakcinace v libovolném centru očkování a cestovní medicíny.

Na co si dát na Zanzibaru pozor

Hygienická situace je na Zanzibaru horší než jsme zvyklý, voda z kohoutku témeř nikdy není pitná, používejte balenou vodu. Doporučujeme vyhýbat se stojaté vodě.

Ze země je striktně zakázaný vývoz jakýchkoliv předmětů vyrobených z divoké zvěře (trofeje, slonovinové výrobky, kožené výrobky), vývoz divokých zvířat, hmyzu nebo rostlin.

Úlovky v podobě mušlí jsou jistě krásným suvenýrem z dovolené, ale mějte na paměti, že jejich vývoz ze Zanzibaru je ve většině případů zakázán .

V Zanzibaru jsou zakázané plastikové sáčky a tašky. Před vstupem do země je nutné se všech takových předmětů zbavit.

Vzhledem k tomu, že na Zanzibaru je hlavním náboženstvím islám, měly by především ženy vyrážející mimo hotelová střediska dbát na své oblečení. Zakrytý by měl být dekolt, nohy a ruce. Opalování a koupání „nahoře bez“ je zakázáno.

Před cestou si připravte dostatečnou hotovost. Výběry z bankomatů zde nejsou bezpečné.  

Pokud vyrazíte na Zanzibar v období Ramadánu, vyhněte se konzumaci potravin a nápojů na veřejnosti.

Důležité kontakty:

Mezinárodní telefonní předvolba Zanzibaru je +255.
V nouzi volejte integrovaný záchranný systém na čísle 112.
Na velvyslanectví České republiky pro Zanzibar v Keni (Tende Drive 745, 00603 Lavington, Nairobi, P.O.Box 25639) se můžete obrátit na těchto kontaktech:

mapa Zanzibaru

Napsat komentář