Aktuální podmínky cestování do Francie

VSTUP NA ÚZEMÍ FRANCIE

aktualizováno 29.10.2022 


Vstup do Francie je z hlediska pandemie Covid-19 aktuálně bez restrikcí.

Od  1. 8. 2022 ke vstupu do Francie není vyžadován EU certifikát o očkování/uzdravení/test na Covid 19.

Při plánování cesty do zahraničí je nutné si uvědomit, že stav globální pandemie nebyl ještě odvolán, ve Francii skončil pouze stav nouze, ne pandemie. Pro pobyt v zahraničí je nutno počítat s možnými komplikacemi (např. nucenou izolací nebo i hospitalizací v případě onemocnění, které může trvat i déle, nutností zajistit dopravu do ČR v náhradním termínu) a být pro takové případy zajištěni buď ve smlouvě s cestovní kanceláří, situaci odpovídajícím cestovním pojištěním nebo vlastními finančními prostředky.

Povinnost předkládat očkovací pas se od 14. března pozastavuje a není kontrolován, je tedy volný přístup ke službám.

Od 14. března již není vyžadován „očkovací pas“ na všech místech, kde byl dříve vyžadován (zábavní parky, památky, muzea, kina, divadla, kavárny, restaurace, obchodních centra, hotely, stadiony, sjezdovky, vlaky, dálkové autobusy atd.).  Po 14. březnu však zůstane v platnosti povinnost předložení „sanitárního pasu“ pro vsup do zdravotnických zařízeních, domovů důchodců, zařízeních pro osoby se zdravotním postižením (sanitární pas = potvrzení o ukončeném očkování nebo negativní test ne starší než 24h nebo certifikát o prodělání onemocnění Covid-19).

Doporučuje se nošení roušky v dopravě a v uzavřených prostorech.

Na celém území platí pokyn k dodržování základních hygienických pravidel (rozestupy, mytí rukou, pravidelné větrání vnitřních prostor).


POSTUP PŘI  NÁKAZE COVIDEM

Pokud se osoba setká s jinou osobou infikovanou Covid-19 nebo onemocní Covid-19, tak je třeba striktně dodržovat základní hygienická bariérová gesta a navštívit nejbližšího všeobecného lékaře či pohotovost. Informace o nutnosti izolace nemocného (domácí izolace, hotel či hospitalizace) najdete zde . Jedná se o neodkladnou zdravotní péči v rámci EHIC.

Před odjezdem z ČR je třeba zkontrolovat platnost Evropské karty zdravotního pojištění (EHIC)
a sjednat cestovní pojištění
. Podrobné informace k pojištění najdete zde. Další informace k cestování najdete zde.
 


TRANZIT

Pro tranzit platí identické podmínky jako pro vstup do Francie.

Veškeré informace pro tranzit přes letiště v Paříži najdete na internetových stránkách letiště.

zdroj: Covid-19: Aktuální podmínky vstupu do země | Ministerstvo zahraničních věcí České republiky (mzv.cz)

Napsat komentář