Cestování na Slovensko aktuální podmínky

Cestování na Slovensko aktuální podmínky

aktualizováno 12.11.2022

VSTUP NA ÚZEMÍ SLOVENSKA

Dnem 6.4.2022 byla zrušena předchozí vyhláška upravující povinnosti spojené s pandemií COVID-19 při vstupu na Slovensko. Při vstupu na Slovensko není nadále vyžadována registrace v systému ehranica ani prokázání bezinfekčnosti; neočkované osoby mohou vstoupit na Slovensko bez povinnosti nastoupit domácí izolaci nebo podstoupit test.

Zrušení předchozích opatření upravujících povinnosti při vstupu na Slovensko je stanoveno ve Vyhlášce ÚVZ SR č. 31/2022 ze dne 4.4.2022.

PODMÍNKY NA MÍSTĚ

Od 21. 4. 2022 je zrušena povinnost nošení respirátorů a roušek v interiérech a MHD; platí povinnost nošení respirátorů ve zdravotnických zařízeních..

 

POSTUP PŘI NÁKAZE COVIDEM

V případě pozitivního výsledku testu na Slovensku je pozitivně testovaná osoba povinna nastoupit izolaci, která může probíhat v domácím prostředí, nebo v hotelovém zařízení (pobyt platí pozitivně testovaná osoba sama). Izolace končí 5. dnem po odebrání vzorku, pokud se v posledních 3 dnech izolace neobjevily klinické příznaky onemocnění COVID-19. Pokud se v průběhu posledních 3 dnů izolace klinické příznaky objeví, posoudí způsobilost k ukončení izolace lékař. Podrobnější informace zde.


UŽITEČNÉ KONTAKTY

Koronavirus a Slovensko

Ministerstvo vnitra Slovenské republiky

Ministerstvo zahraničních věcí a evropských záležitostí Slovenské republiky

VSTUP CICZINCŮ NA ÚZEMÍ SLOVENSKÉ REPUBLIKY

 Informace o možnostech testování na území Slovenské republiky (odběrová místa)

 důležité kontakty

zdroj: Covid-19: Aktuální podmínky vstupu do země | Ministerstvo zahraničních věcí České republiky (mzv.cz)

Napsat komentář