Aktuální podmínky pro vstup do Tuniska

Tunisko

Jaké jsou podmínky pro vstup do Tuniska

aktualizace 12.11.2022

S účinností od 27. května 2022 vstoupili v platnost nové podmínky vstupu do Tuniska

  •  Není vyžadován žádný vstupní formulář
  •  Neočkovaní cestující od 18 let, nebo cestující s nedokončenou vakcinací od 18 let  musí předložit negativní PCR test obsahující QR kód ne starší než 48 hodin nebo antigenní test ne starší 24 hodin. 
  •  Pro vstup na území Tuniska není limitována platnost očkovacího certifikátu, ale platnost certifikátu mohou limitovat přepravní společnosti! Proto si vždy před cestou zkontrolujte podmínky u svého přepravce!

Při příletu do země již nejsou cestujícím namátkově prováděny rychlotesty přímo na letišti. 

Očkované osoby

Osoby starší 18 let musí předložit potvrzení / certifikát s QR kódem dokazující ukončenou vakcinaci (v případě vakcín Pfizer, AstraZeneca a Moderna minimálně 7 dní staré, v případě vakcíny Janssen minimálně 28 dní staré).

Osoby s ukončenou vakcinací nemusí předkládat PCR/ATG test.

Testované osoby

Samotný test PCR/ATG v tuto chvíli pro vstup potřebují pouze osoby nad 18 let, které nemají potvrzení o ukončené vakcinaci. Je nutné předložit negativní PCR test obsahující QR kód , který není starší 48 hod. před zahájením cesty (v době odbavení na letišti) nebo antigenní, který není starší 24 hodin.

Osoby s prodělaným Covidem

Osoby s prodělaným covidem, ale bez potvrzení o ukončené vakcinaci, musí předložit PCR/ATG test.

Děti

Děti a nezletilé osoby do dovršení 18 let jsou vyňaty z povinnosti předkládat negativní výsledek testu. Děti 6 – 17 let, i když nejsou nejsou plně očkované, nemusí předkládat žádný test. 

Příjezdový formulář

Vyplnění vstupního formuláře není od 26. února vyžadováno.

Podmínky na místě

V souvislosti s pandemií covid-19 stále oficiálně platí na území Tuniska následující opatření:

  • striktní dodržování sanitárního protokolu
  • předkládání vakcinačního certifikátu do veřejných prostor (obchodní centra, restaurace)

Nenošení roušky může být postiženo podle příslušného ustanovení tuniského trestního zákona. Další porušení sanitární pravidel, nebo dokonce neuposlechnutí výzev ke kontrole může být trestáno až 6 měsíci odnětí svobody.

Reálně ale nejsou tyto náležitosti ani vyžadovány a ani kontrolovány.

Vzhledem  k letnímu nárůstů počtu nakažených se tato opatření, která nebyla vždy vyžadována, opět začínají kontrolovat.

 

Postup při nákaze Covidem

Při organizované turistice je nemocný v izolaci v hotelovém pokoji.

Při individuální turistice je nakažený povinen absolvovat karanténu až do doby negativního PCR testu, který umožní návrat do vlasti.

Tranzit

Při leteckém tranzitu je vyžadován doklad o prodělaném očkování s QR kódem, příp. PCR test (u individuální turistiky je doporučeno mít oba doklady).

Užitečné kontakty

  • Konzulární oddělení: tel. 00216/ 71 80 20 90,
  • nouzová linka: 00216/98 46 46 17
  • consulate_tunis@mzv.cz

PCR testy provádějí kromě Institutu Pasteur v hlavním městě Tunisu (online objednávky na tomto odkazu:  http://rdvanalyses.pasteur.tn/covid-19 ) i další laboratoře na území Tuniska – viz seznam nemocnic. Jednotná cena testu je 170 TND. Cestující přijíždějící ze zemí na červeném a oranžovém seznamu jsou žádáni, aby kontaktovali pobočky/ředitelství Ministerstva zdravotnictví v jednotlivých regionech za účelem schůzky k odběru na Covid test, a pro případné další informace. Seznam regionů a spojení uvádíme v příloze. 

Podmínky návratu do ČR

 Doporučujeme dále prostudovat podmínky jednotlivých leteckých společností. Podmínky vstupu na palubu letadla se mohou v některých případech lišit. 

 

zdroj: Covid-19: Aktuální podmínky vstupu do země | Ministerstvo zahraničních věcí České republiky (mzv.cz)

 

 

Napsat komentář