ŠPANĚLSKO – TIPY NA CESTOVÁNÍ

Spanělsko

Španělsko

Španělsko patří k nejnavštěvovanějším zemím Evropy.  Je to  nádherná slunná země, do které každoročně míří miliony turistů z celého světa. Hlavním městem Španělska je Madrid, který leží v srdci Španělského království. Kromě kosmopolitního Madridu, ve kterém sídlí španělský král, okouzlí každého cestovatele také katalánská bašta Barcelona.   Milovníci  nádherné  přírody směřují do Andalusie, kde se kromě mnoha přímořských letovisek nachází i horský masiv Sierra Nevada. Ve Španělsku se  můžete těšit i na gurmánské speciality.

Ke Španělsku patří ještě Baleárské ostrovy ve Středozemním moři a  Kanárské ostrovy v Atlantiku. 

Andalusie

Málaga

Druhé největší město Andalusie a významné turistické centrum Málaga leží na jihu Španělska u břehů Středozemního  moře. 

Pokud do Málagy přijedete na letní dovolenou tak vás určitě budou zajímat zdejší pláže. Deset minut od centra v Paseo Pablo Picasso se rozkládá 1200 metrů dlouhá městská pláž Playa de la Malagueta s černým pískem . Vedle El Candado Marina se nachází pláž Playa Palo, která je ideální na plachtění, potápění i plavání.

Pláže v jihozápadní části Malagy jako Playa de la Misericordia a Playa de San Andrés vedoucí k ústí řeky Guadalhorce jsou typické jemným pískem.

Centrum Málagy je plné skvělých tapas barů, klubů a restaurací. Pokud si chcete pronajmout auto tak doporučujeme ověřenou půjčovnu https://www.malagacar.com/.

stezka  Caminito del Rey – oblíbený tip na výlet

Caminito del Rey je stezka, která je připnutá na téměř kolmé desítky i stovky metrů vysoké skalní stěny, vine se úzkými roklemi nad řekami i potoky, přes mosty i soutěsky. Prakticky po celou dobu vás bude provázet říčka Guadalhorce.

Caminito del Rey

Stezka Caminito del Rey   měří cca 9 km, na úplném začátku můžete zvolit dvě trasy, z nichž ta méně frekventovaná, ale hezčí, je cca o 1,5 km delší. Samotná Caminito del Rey pak měří 8 km. Celkem vám cesta zabere cca 3 hodiny.

Trasa je pouze jednosměrná ve směru od přehrady Guadalhorce do vesnice El Chorro. Hlavní část Caminito del Rey začíná u přehrady a vodní elektrárny Gaitanejo, kde vám zkontrolují vstupenky a vyfasujete helmy.

Z vesnice El Chorro na začátek trasy u přehrady jezdí každý den, kdy je Caminito otevřené, kyvadlový autobus jednou za 30 minut. 

Cena vstupenky(cena 10 EUR/osoba) je stejná pro všechny věkové kategorie( děti pod 8 let mají vstup zakázán)

Caminito del Rey je otevřené denně kromě pondělí. První vstup je možný v 9:00, poslední v 15:30.

Lístky se musí rezervovat online přes oficiální web www.caminitodelrey.info (ideálně cca 1 měsíc předem)

Užitečné odkazy pro cestování po Španělsku:

Tip kde se dobře a za rozumné peníze najíst v Madridu
Madrid – samoobslužná restaurace FresCo 
 
Tip, kde se najíst v Madridu velmi levně. Je to samoobslužná restaurace all you can eat a přes týden je celé menu za 10,95 EUR a přes víkend za 12,95 EUR a za tuto cenu můžete sníst co zvládnete .Hlavní chod, salát, dezert a ovoce. Najdete zde velký výběr salátů  včetně několik zálivek, na hlavní jídlo si můžete vybrat rybu nebo nějaký plátek vepřového a pizzu.
 
Tržnice v Madridu
Mercado San Miguel
Tuhle tržnici v centru Madridu nesmíte určitě vynechat.  Různé tapas, šunky, mořské plody, sladkosti, olivy atd. Otevírací doba je  až do půlnoci.
 
 
 

 

Napsat komentář