Zájezdy do Bulharska

BULHARSKO – letošní dovolená u moře

Bulharsko Vás okouzlí písčitými plážemi, památkami, příznivými cenami i množstvím atrakcí. Návštěvníci si mohou zvolit buď rušné Zlaté Písky, historickou perlu Nesebar nebo poklidnější Obzor. Každý si zde najde svojí oblíbenou lokalitu.

Na území Bulharska se vyskytují 3 typy podnebí. Na severu převažuje mírné kontinentální klima. V oblastech s vysokou nadmořskou výškou je typické horské podnebí . Na 300 km dlouhém černomořském pobřeží panuje teplé středomořské klima. Během letních měsíců  stoupá rtuť teploměru k 28 °C a vody Černého moře prohřívá slunce na 23 °C. 

Nejlepší lokality v Bulharsku

Slunečné pobřeží

Sluneční pobřeží je letovisko a riviérou zároveň. V široce otevřené zátoce se táhne 5,5 kilometru dlouhé písčitého pobřeží. Postupně bylo celé po délce obestavěno hotely. Prakticky z žádného ubytování to není daleko k moři. Pláže mají příjemný jemný píseček a jsou široké přes 100 metrů.

Primorsko

Městečko Primorsko leží v jihovýchodním Bulharsku, 52 km jižně od Burgasu. Okolní pobřeží je doslova poseté troskami starobylých měst. Na plážích se dokonce často dají objevit omleté kousky staré keramiky. Severně od Primorska v oblasti mezi lagunou Stamopolu a pláží se rozkládá jeden z nejlépe zachovaných komplexů dun na bulharském pobřeží Černého moře.

Nesebar

Hledáte-li na bulharském pobřeží Černého moře dostatek slunce i kultury, vězte, že hledáte právě Nesebar. Se starým městem na seznamu UNESCO a s některými z nejlepších pobřeží v zemi si získá srdce každého turisty.

Zlaté písky

Zlaté Písky jsou označeny coby letovisko oceněné Modrou vlajkou. To znamená, že zdejší pláže a moře jsou příkladně čisté a samozřejmě velmi lákavé. Vybírat tu můžete ze stovky hotelů různých kategorií a cen. Najdete zde i aquapark a pestrou nabídku vodních sportů.

Jaké jsou aktuální podmínky pro dovolenou v Bulharsku ?

Napsat komentář