Aktuální podmínky pro cesty do Nizozemí

Nizozemí – jaké jsou aktuální podmínky pro vycestování

aktualizováno 11.6.2021

S platností od 10. června 2021 je Česká republika zařazena Nizozemskem do kategorie tzv. bezpečných zemí. Od 10. června 2021 tak cestující přijíždějící z České republiky nemají povinnost předkládat při vstupu do Nizozemska negativní výsledek testu na přítomnost COVID-19 a nemusí nastupovat po příjezdu do karantény.

Při cestě letadlem je zapotřebí vyplnit zdravotní prohlášení ke COVID-19. U řady leteckých společností to lze provést digitálně při odbavení.

LETECKÝ TRANZIT

Cestující, kteří budou tranzitovat na nizozemských letištích na cestě z České republiky a neopustí mezinárodní tranzitní zónu letiště, nemají povinnost předkládat negativní výsledek testu na přítomnost COVID-19.

Všichni cestující musí před příletem do Nizozemska a odletem ze země vyplnit zdravotní prohlášení ke COVID-19. U řady leteckých společností to lze provést digitálně při odbavení.

DOPRAVA

automobilem s tranzitem přes Německo

Upozorňujeme, že je zapotřebí zohlednit německá pravidla pro pozemní tranzit. Je na odpovědnosti každého, aby se před případnou cestou informoval u německých orgánů ve všech tranzitních spolkových zemích o místních předpisech.

komerční  přepravou (autobusem/minivanem/autem)

Níže uvádíme přepravce, kteří naše velvyslanectví vyrozuměli o svých službách. Pro komerční přepravu osob platí povinnost mít během cesty v Nizozemsku roušku, která není určena pro lékařské účely.

 OPATŘENÍ V NIZOZEMSKU

 

Aktuální celostátní opatření lze nalézt na portálu nizozemské vlády.

Upozorňujeme, že pokuty v Nizozemsku za nedodržení opatření dosahují až 400 EUR za osobu a každý jednotlivý přestupek. Cestování veřejnou dopravou či soukromou komerční dopravou bez roušky či pobyt v místech bez roušky, kde vláda stanovila povinnost jejich nošení, podléhá pokutě ve výši 95 EUR.

Z celostátních opatření upozorňujeme na:

– Dodržování odstupu min. 1,5 metru (nikoliv v rámci jedné rodiny, členů jedné domácnosti) – pravidlo je striktně aplikováno též v obchodech, atp. a dodržování hygienických opatření (mj. též nepodávat si ruce).

– Povinnost nošení roušek při cestování veřejnou hromadnou dopravou a soukromou komerční dopravou (včetně vozidel taxi, autobusových zájezdů ze zahraničí, přepravy zaměstnanců zajišťovanou zaměstnavatelem apod.) u osob od třinácti let. Cestující v jednom osobním (soukromém) automobilu, kteří nežijí v jedné domácnosti, musí také mít během jízdy roušku. 

-Povinnost nošení roušek u osob od 13 let ve vnitřních veřejných prostorách, jako např. obchody, radnice, zastávky autobusu či tramvaje, letiště, krytá parkoviště a čerpací stanice, restaurace, kavárny, dále v místech, kde se provádějí kontaktní profese.

– V případě příznaků onemocnění je zapotřebí zůstat doma a nechat se otestovat. Více informací k testování, včetně kontaktu na objednání na test, naleznete zde.

– Za stanovených podmínek, včetně rezervace, jsou otevřeny restaurace, kavárny a bary, v době mezi 6.00 a 22.00 hod.

– Mezi 22.00 a 6.00 hodinou nelze prodávat a na veřejnosti konzumovat alkohol.

– Za stanovených podmínek, včetně rezervace, jsou otevřeny muzea, zoologické zahrady, zábavní parky, kina, divadla, apod.

– Omezení návštěv v domácnostech na max. 4 osoby, nezapočítávají se děti do 13 let.

– Ve vnějších veřejných prostorách se obecně mohou shromáždit nejvýše 4 osoby, které spolu nežijí v jedné domácnosti (nezapočítávají se děti do 13 let).

zdroj:Nizozemsko – informace k cestování v souvislosti s pandemií COVID-19 | Velvyslanectví České republiky v Haagu (mzv.cz)

Napsat komentář